LEONBERGER CLUB BELGIUM

 

CLUBSHOW 10-09-2011

 

P. HANSEN  (Dk)

J. HANSEN  (Dk)

V. VAN RAAMSDONK  (B)
 

 

Reuen – babyklas  (Hansen J.)

 

1 VB : Cool I am Bo’s Chivas v. Vietingshof (Vanhoutte H.) (1)

2 VB : Kobe Monti dell’Amore (Branders – Van Assche) (2)

3 VB : Korso Leo du Chateau (Bertholet I.) (7)

4 VB : Kiro Lion de la Toison d’Or (Cloix B.) (14)

VB : Kahuna from Yellow’s Garden (Van de Velde D.) (8)

VB : Kaipo from Yellows’s Garden (Procureur M.) (9)

VB : Kasper from Yellow’s Garden (Verhelst - Veys) (10)

VB : Kenzo from Yellow’s Garden (Capelle F.) (11)

VB : Kujo from Yellow’s Garden (Van Hauwaert P.) (12)

VB : Paddy’s Pitt v ; Lowengarten (SurinxGérimont) (13)

VB : Kyon v. Titus Hof (Dom E.) (15)

VB : Kai v. Titus Hof (Baeyens – De Wachter) (16)

VB : Khan v. Titus Hof (Vermeiren W.) (18)

VB : Kyo v. Titus Hof (Buidin) (19)

B : Kalou Leo du Chateau (Gilbert C.) (3)

B : Kenzi Leo du Château (Boverie H.) (4)

B : Kaoh Leo du Château (Paternoster L.) (5)

B : Kenji Leo du Château (Daussaint) (6)

B : Kameon Lion de la Toison d’Or (Pierquin F.) (17)

 

Reuen – puppyklas  (Van Raamsdonk V.)

 

1 VB : Rosaceae Melecactus (Elshof B.) (21)

2 VB : Kbrodin Lion de la Toison d’Or (Loiseau J.) (23)

3 VB : Radiant Star Andonis Rosaceae (V. Lobenstein – de Heij) (26)

4 VB : Memicedaiska Zilvester (Van den Poel J.) (28)

VB : Abayomi Thaigo v. Marinushof  ( De Jonghe – Winter M.) (20)

VB : Jago Löwe v. Kleebach  (Larmusea M.) (25)

B : Sconfinato Nabucco Numo (Vanmeerhaeghe N.)(22)

B : Qoshav (Baert C.) (24)

B : Kimbo Lion de la Toison d’Or (Sauvage J.) (27)

 

Reuen – jeugdklas  (Van Raamsdonk V.)

 

1 U : Jommeke from Yellow’s Garden (Bauwens - Roobrouck) (34)

2 ZG : Antares Golden Heart (Schut A.) (39)

3 ZG : Jairo Lion de la Toison d’Or (Vancranenbrouck R.) (32)

4 ZG : Jumbo du Clos des Jaunieres (Lamont A.) (31)

ZG : Jackson Monti dell’Amore (Gillis J.) (29)

ZG : Jügo Monti dell’Amore (Frencken R.) (30)

ZG : Jolishadow van het Hof van Eden (De Meyer - Vleminckx) (33)

ZG : Jarresz v. Titus Hof (Connand E.) (35)

ZG : Jerom uit ‘t Berggat (Cuyvers M.) (36)

ZG : Jules v. Titus Hof (Van Erps - Ronsmans) (38)

ZG : Joske Monti dell’Amore (Van den Broeck – De Cock) (40)

ZG : Junky du Clos des Jaunieres (LeratBougeatre) (41)

 

Reuen – intermediare klas  (Hansen P.)

 

1 U : Fyodor the Gardian Angel (Van Brouwershaven C.) (43)

2 U : Rosaceae Juncelles (V. Lobenstein – de Heij) (45)

3 U : James uit ’t Berggat (Ladon E.) (44)

4 ZG : Blueberry Buckle v. Vietingshof (Becker J.) (47)

ZG : Iodo Lion de la Toison d’Or (Carpet P.) (46)

ZG : Camelot van het Leonhuuske (Strauven J.) (48)

 

Reuen – open klas  (Hansen P.)

 

1 U – CAC : Hannibal uit ‘t Berggat (Philips - Wellekens) (56)

2 U : Zherom iz Galkina Gnezda (Ivanova I.) (49)

3 U : Umberto Ligocka Wataha (Schut A.) (57)

4 U : Da Nang de la Conté de la Battrie (Denoyelle N.) (54)

U : Gambler van ‘t Laurierenhof (Bouwhuis M.))

U : Jack v.d. Bowmühle (Stramer M.) (60)

U : Baxter v/ Lowenzahn (Spies U.) (62)

U : Guapo Lion de la Toison d’Or (Romain P.) (63)

ZG : Knickerbockers Gamma Ray (Van Brouwershaven C.)

ZG : Meus Amicus Harko (VandeurenClaessens) (55)

ZG : Ilox (Van Goethem C.) (61)

ZG : Fuego (Dewame D.) (64)

ZG : Genko Lion de la Toison d’Or ( Spanoghe S.) (65)

G : H’Atos Lion de la Toison ‘Or (Palombo A.) (51)

G : Izar van het Hof van Eden (Schynkel - Parrein) (52)

G : Bendis Bertje v. Lizjernanjo (Van den Broeck – De Cock) (58)

G : H’Odin Lion de la Toison d’Or (Heyne D.) (59)

 

Reuen – fokkersklas  (Hansen P.)

 

1 U : Ice-T from Yellow’s garden (BauwensRoobrouck) (66)

2 U : Iouri (Reyniers N.) (67)

 

Reuen – kampioensklas  (Mayer W.)

 

1 U – RCAC : Memicedaiska Ultimus (Verkerk – Wüst (72)

2 U : Rosaceae Amaranthus (v. Lobenstein – de Heij.) (71)

3 U : Meus Amicus Fenno (Herremans – Van Santvoort) (70)

4 U : Hakuna C. Bora z Miloticek (BauwensRoobrouck) (68) 

U : Emirbrazil v. Titus Hof (Van den Steen L.) (69)  

 

Reuen - veteranen klas   (Van Raamsdonck V.)

 

1 U : Cimbajunior de la Tour du Pairain (Van Hauwaert P.) (75)

2 U : Nagybobanya Uj Basszus Makssusz (Stramer M.) (74)

3 U : Attractive Aatu (Van den Broeck – De Cock) (73)

4 U : Aragon van het Hof van Eden (Masure R.)

 

Teven – baby klas  (Hansen P.)

 

1 VB : Kianga from Yellow’s Garden (Nieskens – De Clercq (84)

2 VB : Kenta v. Titus Hof (Goossens - Vanderveken) (89)

3 VB : Kalone Lion de la Toison d’Or (Sacre C.) (86)

4 VB : Kya Lion de La Toison d’Or (Lebrun – Duhoux) (91)

VB : Kalinka Leo du Chateau (Van Goethem C.) (78)

VB : Kouky Leo du Chateau (Van Goethem C.) (79)

VB : Kalice Leo du Château (Mennes J.) (80)

VB : Kanya from Yellow’s Garden (Wijnbergh – Belle) (81))

VB : Kaori from Yellow’s Garden (Cluts – Van Heymbeek) (82)

VB : Kayla from Yellow’s Garden (Van de Vorst (83)

VB : Kira from Yellow’s Garden (Ostendorf) (85)

VB : Kleo Lion de la Toison d’Or ( Bailly P.) (87)

VB : Kissbis v. Titus Hof (Masure R.) (88)

VB : Kaddee v. Titus Hof (Van der Pad M. (90)

 

Teven puppy klas  (Van Raamsdonk V.)

 

1 VB : Rosaceae Nonnea (Wagenaar D.) (98)

2 VB : Angel – Harko Löwe v. Spittergrund (VandeurenClaessens) (97)

3 VB : Neenah v. Dreiburgenland (Decorte – De Baene (94)

4 VB : Khaimas’ Special Flame (Bouwhuis M.) (95)

VB : Memicedaiska Zahida (Lems I.) (99)

B : Abayomi Toshi v. Marinushof (De Jonghe – Winter) (92)

B : Abayomi Assir v. Marinushof (VenemaMostert) (92)

B : Galadriel de la Conté de la Battrie (Gagnon P.N.) (96)

 

Teven – jeugdklas  (Van Raamsdonk V.)

 

1 U : Must Have v. Dreiburgenland (Massy – Laurent) (114)

2 U : Always Sunshine Enakshi (Van Zon J.) (108)

3 U : Always Sunshine Eshana (Van Zon J.) (110)

4 ZG : Melody v. Lowengarten (SurinxGérimont) (106)

ZG : Monaliza v. Lowengarten (Van Goethem C.) (100)

ZG : Jelka from Yellow’s Garden (BauwensRoobrouck) (101)

ZG : Jara van het Hof van Eden (DijckmansBokx) (102)

ZG : Meus Amicus Jollyjessy (HerremansLenaerts) (103)

ZG : Fangorn de la Conté de la Battrie (Lechanteux V.) (104)

ZG : Jetaime Lions from d’Es (Vandeuren – Claessens) (105)

ZG : Jill van het Hof van Eden (SurinxGérimont) (107)

ZG : Khaimas’ 4 Y Save the Dream (Van Zon J.) (109)

ZG : Jotka from Yellow’s Garden (Baert C.) (111)

ZG : Memicedaiska Yalissa (Van Hove I.) (112)

ZG : Fjors du Violon d’Or (Massy- Laurent) (113)

ZG : Talys v. Welland (Thys V.) (115)

ZG : Jade uit ‘t Berggat (GuillyDupont) (116)

 

Teven intermediare klas  (Hansen J.)

 

1 U – RCAC : Zir Ozzy’s Pretty Woman v. Tulip (Van Lobenstein – de Heij) (126)

2 U : Hollyday Maison des Petit (Klein – Bakker) (120)

3 U : Pachakisha Axelle Voulé’s Girl (Van den Eynde H.) (119)

4 U : Jade van het Hof van Eden (SurinxGérimont) (125)

U : BB Boraya Brush v. Vietingshof (Vanhoutte H.) (118)

U : Isis de la Comté de Fara (Disneur I.) (122)

ZG : Joni from Yellow’s Garden (Beers J.) (117)

ZG : Bralindy Amara Faithfull Ivy (SchmitsGreven) (121)

ZG : Roos v. Kaniberg ( SurinxGérimont) (124)

G : Iris de la Comté de Fara (Hos C.) (123)

 

Teven – open klas  (Van Nimwegen M.R.)

 

1 U : Zulaika Zhula Zulaika Zhula v.d. Hexenbrücke (SurinxGérimont) (138)

2 U : Hestia van Leodipako (Knapen P.) (129)

3 U : Zybilla Zarina v.d. Hexenbrücke (SurinxGérimont) (137)

4 U : Rosaceae Elytrigia (Wagenaar D.) (140)

U : Demi Darling v.d. Nobofarm (Westerent B.W.) (128)

U : Hera uit ’t Berggat (Van Den Berge – Pidoux) (132)

U : Miss Magic v. Welland (Surinx F.) (139)

U : Florida v. Lowengarten (Van Hove I.) (142)

ZG : Hadina de la Roseraie Pourpre (Vermeire S.) (130)

ZG : Isha Lion de la Toison d’Or (Carels – De Hertog) (133)

ZG : Iriwadi v. Lowengarten (VandeurenClaessens) (135)

ZG : Indi from Yellow’s Garden (De Schaepdryver V.) (136)

ZG : Eicha des Lions de la Ferroniere (Thys V.) (143)

G : Rosaceae Cynara (Van Den Berge – Pidoux) (131)

G : Elfenn de la Conté de la Battrie (Gagnon P.N.) (134) 

 

Teven – fokkersklas  (Hansen J.)

 

1 U : Memicedaiska Themba (Lems I.) (148)

2 U : Happiness uit ’t Berggat (Cuyvers M.) (146)

3 U : Sconfinato Freccia d’Oro Mocca (Schut A.) (147)

4 U : Daria-Dunja Löwe v. Atzenberg (Brunner R.) (145)

ZG : Jojo from Red Fluffy’s Heaven (Verbeke – Nagels) (144)

 

Teven – kampioensklas  (Hansen J.)

 

1 U – CAC - BOB : Husurka c. Bora Z Miloticek (Smrhova J.) (161)

2 U : Fjalar v. Lowengarten (Van Lobenstein de Heij) (156)

3 U : Namupalan Cacao n’Cream (Rocholl S.) (155)

4 U : Bieke the Gardian Angel (Van Brouwershaven C.) (151)

U : Bindi van het Leonhuuske (Elshof B.) (152)

U : Véjuh Zascha (Van Zon J.) (154)

 

Teven – veteranen klas  (Van Raamsdonk V.)

 

1 U : Rhupy Razanza v.d. Kleinen Seen (Stramer M.) (159)

2 U : Cattoo van het Wallenhof (Dhooghe – Van Guyse) (158)

3 U : Cherry-Blue v. Meisterlich (Masure R. (160)

4 U : Aranka Luna Maison des Peitit (Klein – Bakker) (157)